Яку тканину обрати для вишивки зимових сюжетів?

Не секрет, що тканина, на якій ми вишиваємо, відіграє неабияку роль у тому, як в результаті виглядатиме наша робота. Навіть у тому випадку, коли вишивка заповнює полотно повністю. Адже, наприклад, на занадто дірчастій основі хрестики виглядатимуть неохайно.

Та коли ми говоримо про дизайни, де не передбачено повної зашивки, а отже, ми будемо бачити основу, то вкрай важливо підібрати її так, щоб, по-перше, підкреслити сюжет, а по-друге, не “конфліктувати” з ним по кольоровій гамі.

Зимові сюжети, які містять більшість ніжних пастельних кольорів, часто потребують контрасної основи. Варіації на тему снігу дуже добре виглядатимуть на тканині рівномірного переплетення, наприклад, на такій, як “Попелястий птах”. Така ж сіра основа пасуватиме і яскравим дизайнам, де переважають різдвяні зелені та червоні кольори, особливо, у поєднанні з білим.

Тканина з люрексом абсолютно заслужено посідає перші сходинки в хіт-параді симпатій рукодільниць, коли ми згадуємо зимові вишивки. Блиск тканини імітує блиск снігу і створює казковий настрій. Турецька Аїда з люрексом, а саме “Сяйна віхола” (білосніжна) і “Живе срібло” (світло-сіра) неодмінно мають бути в запасах любительниць вишивати зиму. Люрекс у цих тканинах має ненав’язливий блиск і не “забиває” сюжет.

Якщо ми вже заговорили про блискучу Аїду, то не оминіть увагою і “Індиго”, темно-синього, джинсового кольору. Для різдвяної ночі або вишивок з Сантою вона якнайкраще пасуватиме.

А от Аїда кольору “Волошка” не має блиску, проте ніжно-блакитний її колір зробив цю тканину одною з найпопулярніших в нашому асортименті. Вона гарно підкреслить як пейзажі, так і характер зимових персонажів.

Але якщо ви все ж таки надаєте перевагу тканині рівномірного переплетення, то пропонуємо придивитись до двох дуже вишуканих відтінків: теплого “Полинового зілля” (світло-сірий з зеленуватим “димком”) і холодного “Лілового серпанку”. Все залежить від того, якого ефекту ви більше прагнете і які кольори переважають у вашому дизайні. Якщо теплі — то обирайте “Ліловий серпанок”, якщо холодні — то пом’якшіть враження “Полиновим зіллям”.

Та яку б тканину ви не обрали, ми бажаємо вам натхнення! А ми попіклуємось про те, щоб ви мали що і на чому вишивати. Ваші Хитрі синички, Євгенія і Олександра.

Лишить коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.