Сильна і Незалежна. Україно, з 30-річчям тебе!

Незабаром українці святкуватимуть ювілей незалежності нашої держави. Ми замислились над тим, чим є для нас, дизайнерок “Хитрої синиці”, Олександри та Євгенії, поняття незалежності і дата 24 серпня.

Україна має давні традиції державності та, на жаль, протягом історії свою незалежність їй доводилось виборювати в жорстоких протистояннях з загарбниками та окупантами. Але України нинішньої просто не могло би бути без перемог минулого і неоціненної віри наших пращурів в ідею вільної, самостійної, соборної країни.

Наша незалежність сягає корінням у глибину століть. Ми шануємо історію, позбавляємось чужинських міфів і трактувань, лікуємо свої постколоніальні травми і сьогодні знову виборюємо право на власний історичний шлях.

Наші символи сповнені для нас змісту та емоцій. Звуки національного гімну змушують плакати від гордості та вдячності. Кольори нашого прапору тішать око і дарують відчуття захищеності. Тризуб ми можемо намалювати з заплющеними очима, і це наш справжній оберіг від всілякої нечисті, якій існування України на мапі світу спричиняє пекучий біль та нестримну істерику.

Дуже часто в масовій культурі Україну зображують в образі жінки. Інколи це мати-берегиня, а інколи (якщо йдеться про прояви імперської постсовіцької пропаганди) — це безпорадна дівчина, яка потребує “сильного чоловічого плеча” в особі так званого “старшого брата”, без якого нібито Україна не матиме життєвої снаги.

Наше бачення сучасної України — геть інше. Вона справді є сильною і незалежною. Адже тримається своїх коренів і водночас торує своїми вітами собі шлях до сонця крізь руїни та мотлох совєцької імперії. Цей шлях непростий, але ми вже віднайшли себе на ньому, і хто б що не робив чи заперечував наше існування, з цього шляху ми вже не повернемо.

Сьогодні Україна знову виборює свою незалежність, даючи відсіч Російській Федерації, яка веде проти нас гібридну війну, не лише фізично вбиваючи наших громадян, окуповуючи наші території, а й підмінюючи сенси, намагаючись позбавити нас ціннісних орієнтирів та зміцнити свій всебічний вплив на нас.

Але українці довели, що перед лицем загроз і небезпек вони вміють єднатись! Тож і нині ми переможемо!

Схема “Сильна і Незалежна” — це наш подарунок українським вишивальницям до дня Незалежності. Дуже важко вмістити на невеличкому полотні все, що робить нас українцями, але ми спробували. Цей дизайн про шану історії, про нашу волю до перемоги, про те, що нас надихає і робить сильними, про нашу правду і нашу сутність, про наш вибір і відповідальність за нього. Вітаємо, Україно, любимо тебе!