Ручне фарбування тканини: чи можна прати?

Нещодавно на нашому сайті з’явився розділ з тканиною ручного фарбування від майстерні “Рукодільні витребеньки”. Оксана Влокс, засновниця і головна чарівниця майстерні, фарбує різну тканину для вишивки, в тому числі, турецького виробництва, теж представлену в нас. Ця тканина давно завоювала прихильність українських вишивальниць завдяки зручному 28-му каунту, змішаному складу (в результаті чого тканина не сідає, не мнеться і не псується п’яльцями) та універсальним кольорам.

Але часто душа вишивальниці вимагає чогось незвичного під конкретний дизайн. Вінтажні варіанти фарбування є в асортименті багатьох виробників. Та коли йдеться про тканину ручного фарбування, ми розуміємо, що в будь-якому випадку, це буде абсолютний ексклюзив!

Проте найчастіше питання, яке мучить рукодільниць, у зв’язку з такою тканиною: чи можна прати готову вишивку? Чи не полиняє тканина?

Дамо слово Оксані Влокс, яка безпосередньо займається фарбуванням:

Відповідь — так! Ви можете прати свою роботу у звичайний для вишивки спосіб.

ЕТАП ФАРБУВАННЯ

Я фарбую акриловими фарбами для тканини, переважно, Decola, але й експериментую з іншими. Деякі темні варіанти кольорів (темно-коричневий, бордовий), а також ті, які неможливо утворити з палітри Decola, я роблю Javana. Ця фарба має кращу проникність, інші відтінки кольорів. Єдиний її недолік — висока ціна. Також у планах пробувати й інші фарби.

ЕТАП СУШКА

Для Decola це 24 год., для Javana 24-36 год. Залежно від типу фарбування, сушка відбувається в духовці або при кімнатній температурі. Але, в будь-якому разі, потім я обов’язково прасую тканину протягом 5-10 хв. І тільки після ретельного закріплення кольору переходжу до наступного етапу.

ЕТАП ПРАННЯ

Відбувається м’якими засобами при МАКСИМАЛЬНІЙ температурі з крану.
Виполоскування проводжу до тих пір, поки вода не стане абсолютно прозорою.
Тому я даю гарантії, що жодна тканина не полиняє, ви отримаєте максимальне задоволення від процесу, а ваша вишивка буде радувати вас багато років!

Отже, якщо ви хочете спробувати в роботі рівномірну тканину турецького виробництва, пофарбовану Оксаною, то ласкаво просимо в наш каталог. Або ж зазирніть у розділ Ексклюзив, де представлені набори для вишивки, укомплектовані такою тканиною.

Якщо ж ви маєте більше питань до Оксани, хочете пофарбувати тканину іншої фірми або у планах фарбування під конкретний дизайн, — підписуйтесь на сторінку “Рукодільні витребеньки” в Інстаграмі та на Фейсбуці.

Завжди ваші, Хитрі синички.